Možná nejjednodušší cloudová komora

Už jste někdy viděli wilson cloud komorní – vědecký experiment, který vám umožní obrázek ionizující záření? přesně jak těžké by bylo vyvinout jeden? Pokud dodržujete příklad [Stoppiho] příklad, není obtížný v žádném případě (německý, odkaz Google Equate). Plastová láhev. nějaká páska, baterka, voda, voda, horké lepidlo, stejně jako – jediná exotická část – trochu americkou 241. Můžete vidět styl ve videu níže, stejně jako stránka, která má podobně, má některé mnohem pokročilejší styly včetně Jeden, který používá chladič CPU. I když nemluvíte německy, video bude velmi užitečné.

Požadavek na změnu očekávání, pokud rozvíjíte základní verzi, zdá se, že to funguje. Plastová láhev je potřeba, protože ji musíte zachytit, abyste získali modifikaci tlaku v plavidle.

Pokud se zajímáte, kde získat Americanium-241, zkontrolujte detektor Junked kouře. Druhé video, níže, má podrobnosti o tom, jak ji sklízet z tohoto typického zdroje. Požadavek na něco, co se vejde do víka láhve.

Je obtížné vidět na videu, avšak různé typy ionizujícího záření opouštějí traťové tratě v komoře. Alfa bity mají tendenci opustit husté rovné stopy, zatímco beta bity mají tendenci být mnohem jemnější, stejně jako křivky. I když jsou v současných časech mnohem více nebo méně kuriozit vědy, byl čas, kdy byli skutečná laboratorní zařízení, stejně jako se zúčastnili objevování pozitronu, Muon, stejně jako Kaon.

Pokud chcete vyzkoušet větší komoru, viděli jsme to udělat. Některé komory využívají alkohol, stejně jako suchý led.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post