Vlastní Macintosh s originálním 486

starší počítače Apple mohou být často něco z položky sběratele, s nejstarším načítáním nesmírně vysokých nákladů v aukcích. Ti z pozdních 80. let, stejně jako brzy ’90. let, nedosahují spíše tolik, ale je to možné, že muzea stejně jako sběratele budoucnosti budou jednom takové, že budou také lákavé. Z tohoto důvodu je to normálně zamračeno na hack nebo přizpůsobení originálního hardwaru. Naštěstí tato replika Apple Macintosh nepoškodila žádný typ originálního hardwaru, ale stále zpracovává spuštění softwarové aplikace na holém kovu.

Počítač je vyvíjen kolem jednoho palubního počítače, nicméně tento SBC není jako současné rameno stroje, které skončily tak všudypřítomné. Je to 133MHz AMD 486, což naznačuje, že může provozovat freedos, stejně jako všechny tradiční Dos PC hry tohoto věku bez emulace. Při nákupu běžet Apple tradice operačního systému však potřebuje využití emulátoru VMAC, avšak 486 je spíše schopen spravovat další vrstvu abstrakce. Počítač rovněž sportovní originální Soundblaster ISA šuňkovou kartu, využívá kartu microSD pro svou obtížnou jednotku, stejně jako využívá LCD displej 800 × 600.

Jako replika je tento počítač neuvěřitelně věrný originálu, stejně jako i když to není loď s Motorola 68000, je stále zábavná objevit vinobraní PC hráčů, kteří jsou schopni spustit své hry na originálním hardwaru spíše než emulaci. Připomíná nám ještě jeden vinobraní 486, který je schopen provozovat staré hry na nový hardware bez emulátoru.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post