Přehrávání videa na 8bitovém mikrokontroléru

LCD displeje pro telefony Nokia viděli tunu použití jako snadno propojené displeje pro arduino nebo jiné projekty mikrokontroléru. Obvykle se tyto LCD používají pouze pro zobrazení několika řádků textu, nebo pokud se někdo cítí opravdu fantazie, malý graf. Škoda, pak, že nevidíme mnohem složitější a výpočtně náročné úkoly, jako je hrát video velmi často. [Vinod] nám poslal svůj způsob, jak hrát video na těchto malých barevných obrazovkách, překvapivě používat pouze mikroprocesor ATMEGA32.

Sestava začala ušetřit nekomprimovanou obrazovou data na kartě SD pomocí kódu z předchozího projektu. [Vinod] byl schopen napsat program Slideshow projít přes SD kartu jeden soubor najednou a zobrazovat každý snímek. Odtud to bylo prostě otázkou používání skriptu Python, aby převedlo rámce video souboru .avi do nekomprimovaného obrazu a zobrazit je na 15 snímcích / sekundu.

Otáčením těchto videí do rozhovorů byla trochu problémem, ale po absolvování nekomprimovaného .wav souboru a odesílání, že do PWM PIN na Atmega, [Vinod] podařilo přehrávat zvuk vedle jeho videa.

Výsledkem je možnost přehrávat video se zvukem v 15 snímcích vteřinu a rozlišení 132 x 65. Demo video můžete zkontrolovat po přestávce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post