Design mlýn CPU

Existují v podstatě dvě metody pro výpočet dat. Nejprve je s DSP, čip, který provádí extrémně specializované funkce na omezené sadě dat. Jedná se o velmi levné, mají pozoruhodný výkon na watt, ale nemohou dělat všeobecné výpočty vůbec. Pokud byste chtěli vytvořit všeobecný počítač, budete muset zvolit Superscalar Processor – an x86, PowerPC nebo jakýkoliv typ jednoho z ostatních skutečně hovězího architektur CPU. Superscalars jsou skvělé pro všeobecné funkce funkcí, avšak jejich výkon na Watt Dollar je propastný ve srovnání s DSP.

Velká dohoda lidí se podívala do této problematiky, stejně jako přišli s ničím. To se však může změnit, pokud je [Ivan Godard] výpočetní techniky out-of-the boxu je schopen vytvořit mlýn – uzemnění přehodnocení současných CPU architektur.

Na rozdíl od DSPS, Superscalar procesory, které byste objevili ve své pracovní ploše, mají obrovské množství registrů, stejně jako mnoho z nich přejmenovat registry nebo místa, kde CPU ukládá hodnotu dočasně. integrujte to s pravdou, která propojuje mnoho těchto krátkodobých registrů k místům, kde budou nakonec využívány, snít o polovinu plánu rozpočtu energie v CPU, stejně jako uvidíte, proč jsou DSPS mnohem mnohem účinnější než X86 sedí ve vašem notebooku.

Služba [ivan] je služba k tomuto problému nahrazující registry v procesoru s něčím nazvaným “pás” – v podstatě zvláštní kombinací zásobníku, stejně jako registr směny. CPU může mít data z jakéhokoliv typu nastavení na pásu, provést operaci, stejně jako umístění výsledek na přední straně pásu. Jakýkoliv typ dat, které nejsou využity, spustí pás; To není problém, protože mnoho dat využitých v CPU je využito pouze jednou.

Na papíře je to mnohem mnohem efektivnější implikace obecného výpočtu funkcí. Bohužel, [Ivan] nemá raději všechny patenty v pro mlýn, takže jeho rozhovory (dvě nabídky níže) jsou trochu oddělené. Přesto je to jeden z nejlepších pokroků v designu počítače v nedávné paměti, stejně jako něco, co bychom chtěli vidět, že je originální produkt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post