Bubble Catcher sleduje váš booze burp

dělat svůj vlastní chlast, zahrnuje hodně, že sedět kolem čekání na věcech, aby se stalo, jako čekání na fermentační proces k povrchu, takže se můžete dostat na plnění, stejně jako pití. To zahrnuje sledování bublin ve vzduchu: Když frekvence bublin klesne pod určitou úroveň, váš Hooch je připraven pro další krok.

[Waldy45] se rozhodlo automatizovat tento proces budováním lapače bublin, který kroky frekvence bublin procházející s vzdušnou polohou. Udělal to využívající optočlenku, kombinaci LED, stejně jako světelný senzor, který modifikační odpor, když mezi nimi něco projde. Nevidíte to na obrázku, ale optočlen ve tvaru podkovy je drážkovaný kolem tenkého krku v bublinkové trubce, aby se cítil, když bublina prochází.

Optocoupler je propojen s Arduino, běží trochu kódu, který produkuje přerušení, když je optočlák spuštěn. V tuto chvíli to prostě vydává typický čas mezi bublinkami do sériového portu, nicméně [WALDY45] se snaží přidat ESP8266 bezdrátově propojení Arduino, stejně jako v kontaktu s ním, když frekvence bublinové frekvence klesá, což naznačuje, že chlast je připraven pro stáčení.

Viděli jsme pár přes špičkové pivovarské pivovary dříve (zde stejně jako zde), nicméně žádný z nich nemá automatizoval skutečnou fermentační fázi, takže něco takového by to bylo jistě navíc. Na zdraví!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post