Další salvo na fotografii vs. Avr Svatá válka

Ah, Foto vs. Avr, nikdy nekončící bitva o nadvládu elektronického stylu. Někteří lidé slibují Atmelovy AVR mikrokontroléry, zatímco jiní jsou špatní. [Majenko] je pevně zasazen v microchipově foto táboře, takže složil skvělé srovnání Atmelovy AVR versus Microchip’s Foto domácnosti mikrokontrolérů. Výsledky nejsou tak překvapivé; Foto mikrokontroléry vycházejí jako mnohem lepší produkt, který žádný hobbyista nevyužívá, protože není finálový hobbikem využívá.

Atmel, stejně jako jejich série AVR mikrokontrolérů, viděl v posledních několika letech velký posílení popularity v popularitě v posledních letech, žádná otázka díky Arduino, stejně jako další AVR-poháněný Dev desky. To není státní mikročip, stejně jako fotografie neviděla svůj čas v limetním světle; Tam byl čas, kdy byste mohli opravdu dostat elektronické prvky v rádiovém chatrči, včetně sad sestávajících z mimořádně prominentního mikročipu, ale poněkud datovaný základní razítko.

Poté, co přejdete na schopnosti Atmel AVR ATMEGA328P, podobně vybavené mikročipem pic pic18f25k80, stejně jako Ti je Msp430G2533, [Majenko] objevil celoroční favorit, AVR, postrádal v některých extrémně rozhodujících kategoriích. AVR má nižší rozlišení ADC, méně pWM pinů, méně 16bitových časovačů, zatímco stojí asi 0,75 dolarů více.

Programu [Majenko] analýza nebere v úvahu intangibles výběru fotografie nad AVR. Díky přijetí ARDUINO AVR, existuje mnoho, spousta mnohem více kódu, stejně jako schematické příklady plovoucí kolem na webu pro téměř každou práci představitelnou. Nástroje pro rozvojové nástroje pro fotografie jsou trochu mnohem nákladnější než jejich AVR ekvivalenty; Picit2 běží asi 50 dolarů, zatímco AVR ISP programátoři mohou být objeveni téměř kdekoli pro změnu kapsy.

Je to líná neděle, takže vše “Yall může pokračovat, stejně jako navrhnout v komentářích.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post