555 TIMER soutěže návratnosti!

Je to zpátky! 555 Časovač Soutěž chce vidět něco úžasného s 555 časovačem čipu. V sázce je pochlebování elektronických mágů všude. Tři nejlepší budou odměněni $ 150 nákupy v Digi-Key skladových díky velkorysému sponzorství Digi-Key této soutěže.

paměť Lane

Nejprve trochu historie … „555 timer soutěž“, která vyčnívá v našich myslích je ten koncipován podle [Jeri Ellsworth] a za pomoci [Chris Gammell], který se konal před deseti lety. Bylo to uprchlý nákladní vlak od začátku, s mnoha sponzorů uvedení do ceny a seznam celebrit soudců. Rozhodně to není jen soutěž založená kolem 555 časovače v jeho dlouhé a nádherné historie, ale je tu fond místo v našich srdcích, že jeden zvláště. Mnoho z těchto záznamů byly ztraceny do análů času – dokonce i stránky soutěže samo o sobě je pryč, zachránit verzi Internet Archive.

LED pásek stmívače (circa 2019) používá 555 časovač, protože co jiného byste použili?
Tento rok je 50. výročí originálním designem. Zpátky v roce 1971 [Hans Camenzind] kombinovat 23 tranzistorů, 16 odpory a 2 diody a změnila svět navždy. Jádro konceptu automatizace je načasování, a tento čip je téměř univerzální časovací mechanismus, který byl low-cost a spolehlivé. návrháři mohou použít 555 spolu s několika pasivních součástek ke konfiguraci jeho výstup funguje. Slyšeli jsme, že řekl, že se jedná o nejprodávanější integrovaný obvod v historii světa, ale nebyli schopni najít seriózní zdroj pro tvrzení. Anecdotally, tohle je všude!

Dobře, slíbil jsme soutěž

Krátký z toho je stačí použít 555 časovač a máte nárok na tuto soutěž.

Čím déle příběh je, že chceme vidět jen o něco 555 související. Ve skutečnosti, projekty, které nepoužívají 555 jsou v pořádku, pokud jsou založeny na myšlence. Takže, pokud se globální nedostatek čip Jste snaží najít ani jeden z nich, prostě stavíme části vnitřního okruhu sami a jste zlaté. Skutečný trik je zde popisovat, co děláte a proč.

Diskrétní 555 časovaného [robo] stále odpovídá footprintFor instance DIP tento projekt znovu vytvoří 555 v obalu DIP8 použitím SMD součástek. To nepoužívá 555, to je 555!

Pokud nejste až do takové bláznivé pájení, zvažte spojující v na dlouhodobém historii zneužívání vnitřních obvodů pro své vlastní účely. Příkladem z nedávné doby, že je tento obvod-plastika snímač vibrací, které repurposes 555 je flip-flop.

Ale pozor, to nemusí být svět mění. každý musí mít možnost zahrát si s tímto čipem, takže pokud jste nikdy postaven okruh kolem jednoho, nyní je čas (har har). použít jako časovým spínačem; blikají LED, blednutí jednu, nebo dělat nějaké sladké sladká hudba s dvaceti z nich.

Ceny a uznání

U hlavních cen, my vám chceme wow nás, a my jsme se označují každého, kdo čte Hackaday. Budeme zvažovat všechny položky a vybrat tři, které jsou kreativní, inteligentní a dobře zdokumentované přijmout $ 150 nákupy od Digi-Key skladu.

Ale při posuzování každé položky, budeme mít také sadu speciálních uznání v mysli. Tam je něco magického blikající že první LED, takže pokud je to vaše první rodeo s 555, řekněte to v writeup a my vám mohou uznat za „Hello, world!“ cena. Před několika lety [Ted Yapo] napsal o budování nejrychlejší 555 časovač – tyto druhy vylomeniny by být uznán za „Bandwidth Buster“ ocenění. Hrát nějakou funky hudbu a můžete sehnat „Chiptunes“ ocenění. stavět něco, co rozhodně nesmí být provedeno na 555 a mohl skórovat jen „by neměla mít používal 555“ ocenění. a učinit z něj věcí opravného prostředku jsou v chodu pro „umění pro umění“ ocenění.

Tato uznání nemají žádnou hmatatelnou hodnotu odměn. ale jen za geek cred!

Dámy a pánové, začněte Timers

Máte do 10. ledna v poledne tichomořského času dostat svůj vstup do. Stačí přidat na začátek stránky projektu v průběhu dne Hackaday.io a použijte rozbalovací nabídku v levém postranním panelu vaší stránky projektu zadat jej do 555 Timer soutěže. Úplná pravidla, zamiřte na stránky soutěže.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post