Jediný bitový počítač z vakuových trubek

vyvrcholení celoročního projektu, [Usagi Electric] aka [David] právě zabalil svůj vakuový vakuový počítač. Je založen na průmyslovém regulátoru Motorola MC14500, ale s ohledem na to, že [DAVID] změnil základní logickou jednotku do aritmetické logické jednotky, on je dabing to UE4500. Postaven na dřevěném panelu asi 2,5 x 3 délky králíků s výjimkou napájení. [David] přiznává, že trochu podváděl, v tom, že používá dvě křemíkové diody namísto 6Al5 duální diodové trubice v jeho univerzální ani bráně, na které je počítač založen – ale v jeho obraně poznamenává, že spousta vakuových trubek počítačů ERA používala křemíkové diody.

Trubka, kterou používá v a bráně, je 6AU6 miniaturní pentode, kterou vybral z důvodu jeho dostupnosti, ceny a vhodnosti pro nízké napětí. [David] provozuje tento počítač se dvěma napájecími zdroji +24 a -12 VDC, spíše než stovky voltů, které se obvykle používají ve vakuových konstrukcích trubek. Moduly jsou konstruovány na jednostranném měděném pásu PCB panely leptané pomocí frézka. Video pod přerušením se zabalí sérii 22 částí, kde opravuje několik problémů s napájením a vytvoří vzdálený přední panel pro I / O a dává demo počítače v provozu. Alum, to dokončí pouze jednu čtvrtinu projektu, protože existují tři mnohem více výstavby stavebních bloků, než je celý systém kompletní – kontrola programu (magnetická páska), paměťová banka paměti RAM a modul sériového vstupního / výstupního modulu. Těšíme se na celý systém a běží v budoucnu.

Právě jsme napsali o MC14500 před několika dny, a také jsme pokryli implementaci vakuové trubice [Davida] 555 časovače mezi ostatními projekty vakuových trubek, z nichž několik je uvedeno na své stránce hackaday.io.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post