Najděte si cestu v hvězdných obloženích s DOBSONIANDSC

Zvýšený problém s použitím dalekohledu se získá první, aby se ukázal ve správné části oblohy, které hodláte pozorovat, nebo naopak, když na místě něco zajímavého a chcete nahrát přesné místo. Zatímco to vše lze provést ručně s nějakým problémem, je třeba řečeno pro automatizaci tohoto procesu. Bohužel tyto digitální nastavení kruhů (DSC) funkce nejsou levné i jako doplněk, což je důvod, proč [Vladimir Atehortúa] vytvořil DOBSONIANDSC jako cenově dostupné řešení DIY.

Jak název napovídá, tento projekt je založen na Dobsonian-stylu dalekohledu: Newtonovská trubka se základním základem altazimutu. Kromě mechanické konstrukce tento systém používá ESP32 jako jeho regulátor spolu se dvěma rotačními kodéry, se základním okruhem do hloubky v průvodci sestavy. Firmware pro ESP32 je napsán v dialektu Arduino C a vodítko pro blikající ESP32 s Arduino IDE a připojením k WLAN je dodáván také.

Po instalaci lze výsledný teleskopický systém použít buď pomocí WiFi nebo Bluetooth ze stávajících aplikací, jako jsou Skysafari, které podporují “základní kódovací systém”. Vyžaduje se počáteční kalibrace, ale poté, co musíte mít dalekohled, který funguje ve shodu s Skyfari nebo podobný automatizovat tuto nudnou část astronomie pryč.

Samozřejmě to není systém připravené k instalaci, protože každý dalekohled je tvarován a dimenzován jinak, ale inspirace pro montážní možnosti je dodávána také.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post