APRS Opakovače Získejte signál z mamutí jeskyně

APRS CAVE-LINK využívá automatický systém reportáže Amateur Radio (APRS) uvnitř jeskyně, aby se jejich nastavení dat (a dalších zpráv).

Představte si, že koordinujete velký rozsah hledání a záchranného cíle v jeskyni. Požadavek na pochopení, kde jsou všechny vaše skupiny, stejně jako to, zda něco objevili. Nicméně, jak to všechno spolupracují s velitelským centrem?

Předpokládal byste rádio, nicméně, kdybyste se předpokládal špatně. Rádio se dobře šíří v labyrintu twistných pasáží, všechny stejné; Skály Take v rádiových vlnách, zejména v odrůdě VHF / UHF, které je nejlepší fit pro mnoho malých rádií. V minulosti spustíte kabel, stejně jako vysílat podél ní. Tento krátký článek běží s možností podrobně. Nicméně přidání kilometrů kabelu k už těžkému jádru, stejně jako horolezeckém zařízení je obtížné nebo horší.

Některé experimenty ze skupin amatérských rádiových operátorů, jakož i jeskyně, s opakovači APRS cílem modifikace. Digipeaters, jak jsou chápáni ve světě APRS, vezměte příchozí zprávu i před ní znovu. Na každém po sobě južním hopu, stanice, která dostala signál, připojí se k jeho názvu na seznam cest, které jsou zasílány společně se zprávou, která zajišťuje, že zpráva se šíří, nicméně se však neopakuje po trvale ve smyčce.

Digipeaters stejně jako akumulátory jsou spadnuty, v Hänselu, stejně jako módu Gretel, protože jeskyně pracují svou metodu s jeskyni. Technika je, aby se ujistil umístění jednoho opakovače, než zcela ztratíte rádiový signál z předchozího, samozřejmě. Nicméně IPRS jeskyně spojená práce dostala jednu míli za přenos v mamutí jeskyně bez použití drátů vůbec. To není špatné!

Nyní, GPS stále nefunguje podzemí, takže požadavky jeskyně přinese přesnou mapu spolu s nimi stejně jako sledování jejich vlastního místa. Nicméně dokonce získává základní zprávy (“Objevili jsme ho!”) Prošel kolem uvnitř jeskyně atmosféra je dostatečná výzva.

Viděli jsme APRS využívaný pro sledování vysoko nadmořské výšky balónové užitečné zatížení, stejně jako my nemůžeme pomáhat nicméně, jakmile se však nepomáhnou otázku, pokud přesně stejný zájem o úsporu hmotnosti, který je prokázal v těchto verzích DIY, by nemělo být užitečné v kontextu k oboru.

Udělali jste nějaký typ úžasných sítí spojení APRS? Za nepříznivých podmínek? Pochopme v komentářích.

A díky [Travis FortsPeed] pro neúmyslný hrot.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post