Nízkonáklady, nízko-šířka pásma Wireless Arduino do Android Communications

[Joe] experimentoval s jeho Arduinem, když začal přemýšlet o tom, jak by to mohl dostat bezdrátově komunikovat s Android telefonem. Bluetooth je možnost, ale vyžaduje některé další komponenty a Adk Adk funguje stejně dobře – prostě bezdrátově.

Místo toho si myslel, že by to bylo elegantní, kdyby mohl dostat dvě zařízení, aby komunikovala s jednoduchou magnetickou cívkou. Zvedl malou cívku o průměru 1 cm a připojil ji k arduino přes odpor a diodu. Pomocí aplikace Android Tricorder App, on byl schopen najít magnetometr svého telefonu, po kterém běžel některé testy, aby zúžil nejlepší vzorku a frekvenční rozsah pro komunikaci.

Pro přenos dat mezi oběma zařízeními musel bitovat signál v softwaru, protože Arduino je UART má nižší limit mnohem rychlejší než 7 BPS datová rychlost, kterou dokázal dosáhnout s magnetometrem.

Zatímco jeho bezdrátový Arduino do Android mostu pravděpodobně nevyhraje žádné ocenění za propustnost, je to skvělý důkaz konceptu projektu. Nezapomeňte se podívat na níže uvedené video, abyste viděli jeho “Chudákův NFC” v akci.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post