Světlo natáčení odrážejících objekty

s vysokorychlostními kamerami, které můžete vidět kulky procházející objekty, výbuchy v procesu a další vysokorychlostní jevy. Zřídka, ale jste schopni vidět, co se stane, když světlo svítí na objektu bez stovek tisíc dolarů v hodnotě vybavení. Skupina výzkumných pracovníků na University of British Columbia dělají jen s hardwarem, který je v rozsahu jakéhokoliv domácího tinkerer.

S výrobením videí ze světla procházejících a kolem objektů byla provedena dříve (skvělé animované gify GIF zde), ale zařízení vyžadované z předchozích podobných projektů stojí $ 300,000 a nemohly být použity mimo kontrolované prostředí laboratoře. [Matthias] a jeho tým sestavil podobný systém asi 1 000 dolarů. Jediným požadovaným hardwarem je off-the-shelf 3D čas letového fotoaparátu a vlastní řidiče napájení šesti červených laserových diod.

Kromě toho, že mají mnohem levnější nastavení než předchozí experimenty v nahrávání letu pulsu světla, [Matthias] a jeho tým jsou také schopni vzít jejich a zaznamenávat let světla v neabrozících nastavení. Budou dělat právě to v letošní konferenci Siggraph, produkovat videa ze světla odrážejících zúčastněných objektů za pár minut. Video můžete podívat na níže uvedený projekt.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post