Vysoký vakuum s rtuti, stejně jako sklo

, pokud chcete rozvíjet vlastní vakuové trubice, ať už zesílení, nixie nebo katode-ray, budete požadovat vakuum. Koneckonců je to v názvu. Na několik tisíc dolarů můžete s největší pravděpodobností vyzvednout využitelné turbo-molekulární čerpadlo. Nicméně, jak to dělali vysoké vysavače v průběhu dne? Jak přesně Edison evakuoval své žárovky?

Dostupně, můžete udělat horší než otočit se na YouTube pro odpověď: [Cody] demonstruje budování sprogel vakuové čerpadlo (video vložené níže). Jako Tipster [Brightbluejim] nás skládal, tato práce má vše: vysoké vakuum, domácký hořák sklo, stejně jako velké množství toxických těžkých kovů. (Nějak se [Jim] vynechal na vysokém napětí ze statické elektrické energie vyrobené pohyblivou rtuťovou skleněnou trubic po konce.)

Čerpadlo je velmi jednoduché. Kapky rtuti úlovky bubliny vzduchu z nádoby, které mají být evakuovány, stejně jako v konečném důsledku vše, co je vlevo vakuum, alespoň nahoru, dokud rtuť začne vařit. [Cody] Dokonce experimenty s ochlazením rtuti v kapalném dusíku, aby se snížil tlak par, stejně jako dostat ještě mnohem lepší vakuum. Zdá se, že se mu to podařilo, nicméně se svou základní metodou měření nemůžeme být jisti.

Každopádně, pokud máte pár dolarové hodnoty skleněné trubky, několik kilogramů rtuti, mnohem více než několik hodin, než kolik hodin čekat, stejně jako svaly zvednout rtuť tolik jako vrchol trubice, vy Může se rozvíjet vakuové čerpadlo, které je zcela vhodné pro výrobu žárovek nebo nixie trubic. [Brightbluejim] navrhuje aktualizovat tuto práci z rtuti k něčemu jako gallium, to je méně toxické, ale stále opravdu hustý. Máme rádi ten nápad.

Takže pokud jste se podívali na závist, protože jiní učinili své vlastní trubky, dokonce i tak daleko, aby se rozvíjely své vlastní celkové zesilovače, nyní máte méně omluvy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post