Nová auta a kamiony budou nikl-and-desetník – je to automobilový jako služba

každých několik let, někdo tlačí na spuštění investoři přichází s zkratkou nebo bzučovým slovem, který se rychle stává novým žhavím v těchto kruzích. Jeden z nejvíce škodlivějších je “jako služba”, která podniká rutinní věci, stejně jako odhaluje metodu za poplatek vám rutinní poplatek za jejich využití.

Automobilový průmysl jen absolutně líbil hluk tohoto, stejně jako trh se rychle přesune k provádění členských služeb napříč představenstvem. I když je ve vašich vozech a vozíku pro poskytnutou funkci hardware, můžete vám objevit požadavek, který je třeba zaplatit měsíční poplatek za účelem jeho využití. Podívejme se přesně tak, jak to přišlo, stejně jako mluvit o tom, které vozy a kamiony jsou postiženy. Můžete být šokováni, abyste zjistili své již na seznamu.

Nutný předplatné

Mnoho aut a nákladních automobilů nyní zahrnuje aplikaci Smartphone plné dalších funkcí. Zápočet: Audi.
Dlouho předtím, než se svět zbláznil, můžete si vybrat vaše auta a kamion se všemi typy velkých zařízení, když jste si ho koupili od obchodního zastoupení. Ty bys zaplatil trochu navíc, samozřejmě však někteří skvělí lidé v továrně by šroubovali v dodatečném převodu, stejně jako byste si potěšili v dalším velkým bitovým dotknutím, za kterou jste zaplatili.

Byl to základní systém, stejně jako to dávalo smysl. Věci, jako je vyhřívaná sedadla nebo stereofonní upgrady, které jsou v továrně instalovány; Vrátit se zpět do obchodního zastoupení později pro mnohem více upgrady by bylo náročné, stejně jako poměrně neatraktivní možnost.

V těchto dnech, spousta aut a nákladních automobilů jsou spojeny s webem nepřetržitým vestavěným buněčným modulem. Ty slouží všem účelům, od zabezpečení sledování pro umožnění automatizace automobilů pro rolování aktualizací aplikací softwaru podle potřeby.

Tato konektivita však také vytvořila novou příležitost. Automobilové mohou nyní dálkově otočit funkce v automobilech a kamionu, stejně jako mimo komfort jejich věže slonoviny. Proto se narodil novou šanci na zpeněření. Zaplaťte auta a kamion Business Mýtné, jinak nemůžete mít velké věci.

Už se to děje

Toyota již realizovala členství v mnoha vozidlech. Zápočet: Prostřednictvím Toyota
To může hluk jako vydání vaření pro budoucnost, ale bohužel je již velmi mimořádně naší reality. Obrovský rozpadový příběh v letošním roce je, že mnoho klientů neuvědomil, že jsou již řidiči automobilů a nákladních automobilů, které jsou předmětem předplatného.

Jak bylo uvedeno na disk, spousta klientů Toyota právě věděla, že klíčové fob dálkové funkce začíná v jejich automobilech je povoleno pouze tehdy, pokud zachovávají členství v souvislosti s připojenými službami společnosti Toyota. Problém byl maskován tak daleko, protože dopaduje pouze auta a nákladní automobily vyvinuté od roku 2018, stejně jako Toyota dodává spoustu motoristů s bezplatným 3letým předplatným, prodlouží se na 10 let pro ty, které jaro pro prémiové zvukový balíček .

Po skončení této doby, pokud není zaplaceno žádné nepřetržité členství, funkce vzdálené začátek vozu přestane pracovat. Záleží na tom, že klíčový fob stejně jako automobil může stále interagovat v pořádku, ani že celý hardware je stále na místě. Funkce přestane pracovat, pokud nejsou poplatky zaplaceny.

Je zřejmé, že je třeba dosáhnout nesouhlasu, že automobilové musí být schopni pokrýt nepřetržité náklady na zachování buněčných spojů na vozidla. Pro věci, jako je vzdálený začátek aplikace využívající internet, stejně jako jiné funkce s podporou mobilních, je to pochopitelné, proč by byly požadovány poplatky. Nicméně, v tomto případě, klíčový FOB vzdálený začíná vůbec nepotřebuje žádné buněčné připojení. Nabíjení poplatku za tuto funkci je tedy pouze opatření generující příjmy. Překvapivě, Toyota začala “přezkoumávat” okolnost poté, co foundback dostal, když se příběh zlomil.

Zajímavé je, že některé návrhy Toyota vyvinuly před 12. listopadem 2018, již nemůže zachovat buněčné spojení ve Spojených státech, protože čekající na 3G síťové vypnutí. V těchto případech, Toyota má “rozšířené” automobily, aby již nepotřeboval buněčné členství pro funkci Začátek vzdáleného klíče. Je to nepřkoustání, protože Toyota již nemá metodu pro interakci stavu členství s těmito autami a kamiony nyní offline. Je to goodwill pohyb; Toyota by mohla mít stejně rychle nic jako auta a nákladní automobily spadly z sítě, stejně jako funkce Funkce navždy.

Rozsáhlý problém

Full-Cestovní volání zadních kol potřebuje členství v nových Mercedes-AMG EQS 53 4matic +. Zápočet: Mercedes-Benz
Problém není pro Toyota zvláštní. Tesla jsou obzvláště nadšeni na podobné antics, skvěle zakázání funkcí na využívaných automobilech a vozíku, za kterou již zaplatil předchozí majitel. V tomto případě funkce nebylo ani členství založeno, však podléhají jednorázové platbě. Tesla se starala, stejně jako postižená tže je k dispozici tak jako tak. Toto opustilo nového vlastníka použitých automobilů a kamionu v podstatě z kapsy, protože se po dobu automobilů placené a truck inzerován jako má specifické vlastnosti, které odpařených když vzali vlastnictví.

Luxusní značky mají skočil do rozjetého vlaku, taky. Nový NEK high-end elektrický sedan od společnosti Mercedes-Benz patří zadního kola řízení. Nicméně, bude to vést až 4,5 stupňů pouze pokud pony nějaké dodatečné hotovosti. Jak uvádí Autoblog, chcete-li plně deset stupňů provozu ze systému, budete muset zaplatit roční poplatek ve výši 489 eur. Hardware dělat plnou úroveň řízení je v každém voze; Mercedes právě učinil rozhodnutí, které pro německý trh alespoň budete muset zaplatit navíc získat co nejvíce z toho.

BMW stejně jako Audi jsou stále zahrnuty také s vlastní trvá na funkcích-on-demand. BMW se zkoušení roční systém nabíjení pro dálkový začínají, stejně jako integrovaný palubní kamery, zatímco také uvažuje ptá motoristé pravidelně vyklopit pro základní věci, jako je výškově nastavitelné sedadlo řidiče, stejně jako jsou volanty, které jsou již vyvinuty do auta. Audi, mezitím bude nabízet datové připojení vyšší rychlostí kromě zlepšení provozu automobilové osvětlení pro ty, kteří indikace up pro běžné platby.

Mnoho jiných automobilky jsou již běží členství služby, taky. Zda její aktualizace navigačního systému, jakož i informace webového provozu, nebo pro motoristické pomocných systémů, jako je GM neuvěřitelně Cruise, všichni jsou k dispozici vázání automobilový výkon na běžnou měsíční poplatek.

Mimo automobilek, a to i příslušenství podnikání mají zájem získat rutinní dolarů proudilo. In možná nejvíce hrůzný příklad, bude bezpečnostní motocykl airbag systém Klim nemusí nafouknout při nehodě, pokud majitelé jsou splaceny na jejich předplatné. Gut-trýznivou věci.

proč

Volkswagen Car-Net systém potřebuje měsíční členský poplatek, aby specifické vlastnosti, jako je on-line aktualizace web provozu, ale je obvykle schválen zdarma pro úplně první pěti letech vlastnictví automobilu. Credit: Volkswagen
Není to tak těžké pochopit, proč k tomu došlo. Z pohledu služeb, objevovat metodu dostat rutinní peníze streamování ze stávající klienty je velmi atraktivní záležitost. spíše než vidět klienta, když jednou za několik let, když se dostanou nové auto, stejně jako doufat, že zůstane věrný, místo toho, že člověk může měsíčně přispívat na spodním řádku společnosti. Pokud se auta a kamion je dost dlouhý, příliš se součet nábojů členství by mohlo mnohem větší než to, co by podnik původně účtována volba má být instalován v prvním místě.

Automobilky bude naznačují, že to, co používáte, je flexibilita. Klienti budou muset platit pouze za to, co chtějí, stejně jako nutnost, stejně jako oni mohou koupit další funkce, jako stejně jako když chtějí, aby jejich využití.

Avšak to, co oni jsou také zavedení je nepříjemnost. Pozdní Web věk již vážil dolů typický člověk s velkým počtem opakujících se plateb kreditní karta skóre z jakéhokoliv z telefonních plánů do streaming služby. přidání na ještě jeden není pomáhat nikomu, stejně jako stojí spotřebitelům mnohem více peněz.

Ještě horší je, že komplikuje věci pro využívaných kupujících. Test řídit auto, stejně jako to může mít všechny zvonky, stejně jako píšťaly -until jej uvedení do svého názvu, stejně jako log se do informačního systému. pak nečekaně jste dostat praštil měsíčně s extra náklady na vrcholu úvěrové splátky jen držet míst v teple. Je dostačující, aby poskytla veškeré individuální hlava.

K dispozici je také vidina o automobily a nákladní automobil ztrácí své vlastnosti pro skvělé, když jsou spojené služby vypnuty. Ať už je to starší mobilní sítě je vypnout nebo obchodní bude mimo provoz v poskytované zemi, nezáleží na tom. Bez rutinní signál z mateřské lodi, funkce zmizí. Některé z nich, jako je Toyota, se může rozhodnout pro odemknutí funkcí v osobních a nákladních automobilů v těchto případech však nejsou absolutně žádné záruky.

Pojetí rysů-on-demand se zdá být extrémně hodně šikmo ve prospěch automobilky. Na trhu se snaží získat zcela nový zisk proudu na úkor mnohem spotřebitele frustrace. Na druhou stranu, pokud se lidé mohou přinutit Toyota, aby se stáhli na klíčenky, možná bychom mohli udělat s ostatními automobilkami stejně.

Zda je pohyb spotřebitel je úspěšný, nebo ne, jeden podezřelí, že chata na trhu sušenek může na jaře, stejně jako odemknutí funkcí bez placení zatěžujících souvislé poplatků. Všichni můžeme dívat dopředu na drážkování do cracktros zatímco my odemknout pokročilých Stěrač čelního skla balíček na zimu, na úkor někdy bricking auta a kamion se špatným náplasti. Ať se stane cokoliv.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post