Reverzní inženýr A PSU pro změnu výstupního napětí

[Semicolo] má spoustu starého PSU na ruce, které vytáhl z některých tiskáren Lexmark Dot Matrix. Ve své akciové podobě dali 40V, který je blízko 35V max, potřebuje spustit krokové motory na 3D tiskárně, kterou staví. Tak se zvrátil inspektora PSU, aby změnil svůj výstup.

Vlevo můžete vidět horní část PCB. [Semicolo] převrátil ji a vyrazil fotografii stop na dně desky. S trochou práce v GIMP (Software pro úpravu Fossu) byl schopen převést stopy na černou a bílou. Překrývání fotografie nahoře s 50% transparentností stop se spíše snadné vidět spojení a generovat schéma pro hardware. To je opravdu úžasný trik!

Zjistěte, jak to má být pro práci, je velkým krokem při dosahování jeho cíle. Dalším krokem bylo zjistit, zda by mohl ohnout okruh k jeho vůli. Předtím běžel přes ATX PSU hacky, které změnily doporučení napětí v nákupu, aby změnil výstup. Popadl datový list pro variabilní regulátor HA17431. Stanovuje, jak naladit výstup na základě hodnot několika externích komponent. Upadl do jednoho odporu a výstup určil 31V, dobře v rámci cílového rozsahu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post