DIY $6 SERIAL cord FOR vintage APPLE QUICKTAKE CAMERAS

knowing he was a person who liked electronics and taking things apart, one of [Erik]’s friends sent him a vintage Apple QuickTake 100/150 digital cam as a bit of vtip. [Erik] vzal potěšení v dárku, ale s ohledem na to, že jeho přítel neposlal potřebný sériový šňůru, nemohl s tím moc dělat. On prohledal on-line jen proto, aby zjistil, že kabel je velmi těžké najít tyto dny, a tak velmi drahé. Takže, být užitečný člověk, který je, postavil si vlastní.

Počínaje minidinovým kabelem Apple minidin8, odřízne jeden konec a připojil zapojení do konektoru RJ45. Který byl zapojen do modulárního adaptéru s DB9 konec konce konce a napadne se. Postup požadoval žádné pájení a stojí méně než 6 USD. Úžasné.

Nedostatek sériové šňůry bohužel není jediným problémem, kterým čelil. QuickTake není kompatibilní s novějšími počítači Apple, které používají Intel. Musíte mít buď mnohem starší MAC nebo použít emulátor Windows XP. Pokud to nebylo dost špatné, kamery chtějí pouze ukládat fotografie ve formátu souboru QuickTake. Naštěstí, [Erik] papíry, jak se zbavit všech těchto problémů v jeho postu.

[Díky Erikovi]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post